SRC SINAV DETAYLARI

Src sınavları nasıl yapılır, kısaca açıklayalım.

Src sınavları Darıca ilçemizde hafta sonu, sabah 10.00’da başlamaktadır.

- 1 saatlik Src test sınav sürecinin bitmesiyle beraber yaklaşık yarım saat sürecek olan kursiyerlerin optik kontrolü yapılır.

- Src test sınav sonuçları görevli komisyon tarafından sınavın yapıldığı okulun kapısında duyurulur.

- Test sınavında başarılı olan kursiyerler tekrar okul içerisine alınıp sınavın ikinci aşaması olan uygulama sınavı için bekleme salonunda bekletilir.

Peki src test sınavında kaç puan almamız gerekiyor?

Src sınavında başarılı olmak için en az 70 puan alınması gerekmektedir. Dolayısıyla kursiyerin Src sınavının ikinci aşamasına geçebilmesi için 40 test sorununda en az 28 doğru yapması gerekecektir.

- Src sınavlarında yanlış doğru götürmez. Bu yüzden işaretleme yapmak çok önemlidir.

- 28 doğrunun altında yapan kursiyerler ise 4 sınav hakkını doldurmadığı sürece tekrar Src sınav ücretini ödeyerek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yapacağı bir sonraki sınava katılabilecektir.

- Src sınav ücreti 2022 yılı için 130 TL olarak belirlenmiştir. Sınav aşaması farketmeksizin.

+ Dört sınav hakkını dolduran kursiyer dosya yakmış olacak ve tekrar Src kursuna yazılarak sınav hakkı elde edebilecektir.

Src Uygulama sınavı için içeri alınan kursiyerler tek tek sınıflarda akıllı tahta yardımı ile sorulan 3 uygulama sorusunu her bir soruya bir dakikalık süre içinde cevaplayacaktır.

Bu 3 uygulama sorusundan en az 2 tanesini doğru cevaplayan kursiyerler sınavda başarılı olacak ve belgeyi almaya hak kazanacaktır.

Call Now ButtonHemen Arayın