SRC 3 Belgesi

SRC 3 Belgesi Uluslararası eşya-kargo taşımacılığı iş kolunda gerekli olan Mesleki Yeterlilik Belgesidir.

SRC 3 belgesi uluslararası veya yurtiçi eşya, kargo, yük taşımacılığı yapan, kamyon, tır, panelvan, pikap, kamyonet gibi araçlardan herhangi birini kullanan sürücülerin almak zorunda oldukları belgedir. Sürücüler bu belgeye 41 saatlik eğitim sonunda girecekleri sınavdan başarılı olmaları durumunda sahip olabilirler. Ancak 25 Şubat 2003 tarihinden önce herhangi bir sınıf ehliyet sahibi olan sürücülerin sadece gerekli evrakları toparlayarak başvuru yapmaları belgeyi alabilmeleri için yeterli olacaktır. 25 Şubat 2003 tarihinden sonra sahip olduğunuz bir ehliyetiniz var ise mecburen eğitim almanız ve sınava katılmanız gerekmektedir.

SRC 3 belgesi için 2 adet biyometrik fotoğraf, diploma veya öğrenim belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, ehliyet fotokopisi ve adli sicil kaydı evraklarını hazırlamanız yeterli olacaktır. SRC 3 belgesi eğitimini tamamladıktan sonra SRC 3 belgesi için sınava 4 kez girme şansınız vardır. Ancak 4’ünde de başarısız olduğunuz durumda tekrar bir sınav şansı verilmez ve kursu tekrar etmeniz gerekir.

SRC 3 belgesi kurslarının TC Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir eğitim kurumu olması gerekmektedir. Aksi takdirde aldığınız belgenin herhangi bir geçerliliği olmayacaktır. BULUNMAZ SRC bakanlık tarafından SRC 3 belgesi için yetkilendirilmiş bir eğitim kurumudur.

Hemen Arayın