Sınavlar

SRC – ODY – ÜDY sınavları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Sınav işlemleri il/ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerince yürütülmektedir. Darıca Bulunmaz SRC Kursumuzun öğrencileri için sınavlar Öğretmen Füsun ERDEMİR Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılmaktadır. Sınav tarihleri her ay, ay sonunda düzenli olarak yapılmaktadır.
SRC sınavları teorik ve uygulama sınavları olmak üzere iki aşamalı gerçekleştirilir. Bu sınavların ikisi de aynı gün içerisinde sırayla yapılmaktadır. Buraya tıklayarak Milli Eğitim Bakanlığının hazırlamış olduğu SRC sınavı videosunu izleyebilirsiniz.

Teorik Sınav

Öğretim programlarına uygun en az 40, en çok 50 sorudan oluşan çoktan seçmeli test soruları ile yapılır. Src sınavlarında 100 tam puan üzerinden, 70 ve üzeri puan alan kursiyerler başarılı sayılır.

Teorik sınav sonucu açıklıktan sonra başarılı olan Src kursiyerleri aynı gün uygulamalı sınava alınırlar. SRC Belgesi kursiyerlerinin 4 Test sınavı + 4 Uygulama Sınavı hakkı bulunmaktadır. Kursiyer 4. Kez girdiği test sınavından başarılı olmuş ise uygulama sınavından da 4 hak verilir. Test sınavından 4. Kez de başarılı olamayan kursiyere uygulama sınav hakkı tanımlanmaz ve kurs kaydı iptal edilir. Src test sınavında başarılı olup uygulama sınavında 4 hakkında da başarılı olamayan kursiyerin de aynı şekilde kurs kaydı iptal edilir.

Uygulamalı Sınav

Öğretim programlarına uygun 3 veya 5 uygulamalı soru ile yapılır. Uygulamalı sınavda soruların yarısından fazlasına doğru cevap veren kursiyer başarılı sayılır. Src Belgesi Uygulama video soruları basit olmakla birlikte 1 dakikalık zaman kısıtlaması sınava girenler üzerinde baskı oluşturmaktadır.

Src Belgesi Uygulama sınavına girecek olan kursiyerlerin kolayca cevaplayabileceği sorularda heyecan yüzünden dikkatleri dağılmakta videolardaki detayları kaçırabilmektedirler. 40’dan fazla sayıdaki video uygulama örnek soruları ile kursiyerlerin sınav heyecanını azaltarak benzer uygulama sorularında detaylara nasıl hâkim olabileceklerini göstermekteyiz. Bu şekilde src derslerimiz ve online eğitim sistemindeki ek kaynaklarla src sınavına en hazır şekilde öğrencilerimizi hazırlamaktayız.

Hemen Arayın