Sınavlar

SRC – ODY – ÜDY sınavları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Sınav işlemleri il/ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerince yürütülmektedir. Darıca Bulunmaz SRC Kursumuzun öğrencileri için sınavlar Öğretmen Füsun ERDEMİR Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılmaktadır. Sınav tarihleri kesin olmamakla beraber her ay, ay sonunda düzenli olarak yapılmaktadır. SRC sınavları teorik ve uygulama sınavları olmak üzere iki aşamalı gerçekleştirilir. Bu sınavların ikisi de aynı gün içerisinde sırayla yapılmaktadır. Src sınavları hakkında daha fazla bilgi için alt taraftaki yazılarak okuyabilir ve Milli Eğitim Bakanlığının hazırlamış olduğu SRC sınavı videosunu izleyebilirsiniz.

Teorik Sınav

Öğretim programlarına uygun en az 40, en çok 50 sorudan oluşan çoktan seçmeli test soruları ile yapılır. Teorik sınavın değerlendirilmesi salon başkanı ve gözetmen tarafından cevap anahtarına göre yapılır. 100 tam puan üzerinden değerlendirilen sınavda, 70 ve üzeri puan alan kursiyerler başarılı sayılır. Teorik sınav sonucu açıklandıktan sonra başarılı olan SRC Belgesi kursiyerleri aynı gün uygulamalı sınava alınırlar. SRC Belgesi kursiyerlerinin 4 Test sınavı + 4 Uygulama Sınavı hakkı bulunmaktadır. Kursiyer 4. Kez girdiği test sınavından başarılı olmuş ise uygulama sınavından da 4 hak verilir. Test sınavından 4. Kez de başarılı olamayan kursiyere uygulama sınav hakkı tanımlanmaz ve kurs kaydı iptal edilir. Test sınavında başarılı olup uygulama sınavında 4 hakkında da başarılı olamayan kursiyer aynı şekilde kurs kaydı iptal edilir.

Uygulamalı Sınav

Öğretim programlarına uygun 3 veya 5 uygulamalı soru ile yapılır. Uygulamalı sınav bittiğinde cevap anahtarına göre değerlendirme yapılır. Uygulamalı sınavda soruların yarısından fazlasına doğru cevap veren kursiyer başarılı sayılır. Uygulamalı src sınavında başarısız olan kursiyer üç kez daha uygulamalı src sınavına girer. SRC Belgesi Uygulama video soruları basit olmakla birlikte 1 dakikalık zaman kısıtlaması sınava girenler üzerinde baskı oluşturmaktadır. SRC Belgesi Uygulama sınavına girecek olan kursiyerlerin kolayca cevaplayabileceği sorularda heyecan yüzünden dikkatleri dağılmakta videolardaki detayları kaçırabilmektedirler. 30’dan fazla sayıdaki video uygulama soruları kursiyerlerin sınav heyecanını azaltmakta, benzer uygulama sorularında detaylara nasıl hâkim olabileceklerini göstermektedir. Bu nedenle BULUNMAZ SRC Kursiyerleri için 100 den fazla uygulama video soru çalışmaları sınıflarda ve online eğitim sisteminde ek olarak sunulmaktadır.

Call Now ButtonHemen Arayın